Zájezd do Německa

výměnný pobyt s Gymnasiem Rutesheim

8. až 13. října 2023

Jak jsme poznávali život na gymnáziu v zahraničí

V týdnu od 8. do 13. října jsme se my, studenti Gymnázia Benešov, vydali na první výměnný pobyt do Gymnasia Rutesheim nedaleko Stuttgartu.

Plní očekávání jsme vyrazili v neděli ráno FlixBusem z Prahy a absolvovali tak osmihodinovou cestu do Stuttgartu. Po příjezdu už na nás čekaly přátelsky vyhlížející hostitelské rodiny a odvezly nás do svých domovů, kde začal trochu boj s komunikací v německém jazyce. Ale byli jsme na to připraveni a po týdnu pobytu jsme se jazykově adaptovali.

Program, který pro nás škola připravila, byl velmi pestrý a zajímavý. Hned v pondělí ráno jsme se v rámci programu Erasmus+ setkali s panem europoslancem Wielandem, prohlédli si školu a malebné městečko Rutesheim, hospitovali ve vyučovacích hodinách. Během týdne jsme pak ještě navštívili město Stuttgart a televizní věž s vyhlídkovou terasou, muzea, např. Mercedes-Benz Muzeum a zajímavé Muzeum historie. Náš poslední den pobytu jsme zakončili setkáním se studenty z Francie, kteří stejně jako my navštívili tuto školu v rámci výměnného pobytu. Společně jsme pak vypracovali a vyhodnotili projekt zaměřený na Evropskou unii.

A co nám výměnný pobyt přinesl? Možnost poznat život v rodinách i ve škole v zahraničí, seznámit se s novými kamarády a hlavně, jak je důležité učit se cizí jazyky. Velmi jsme také ocenili přátelský a milý přístup našich hostitelských rodin. Přivezli jsme si spoustu nezapomenutelných zážitků a těšíme se, až k nám studenti z Gymnasia Rutesheim přijedou v dubnu.

Na závěr bych za sebe i všechny zúčastněné ráda poděkovala p. profesorce Ballové, že pro nás tuto skvělou akci připravila, a paní Pazderové M. z Městského úřadu Benešov za poskytnutí krásných cizojazyčných publikací o našem městě, které se našim hostitelům moc líbily.


Kristýna Jašková a Lucie Boučková ze 2. B, Gymnázium Benešov

Několik fotografií z akce

Mercedes-Benz Museum

Cestování do školy