Gymnázium Benešov je pro rok 2003 mistr České republiky v šachu

Do republikového finále základních škol a víceletých gymnázií jsme se probojovali vítězstvím v krajském kole, které se konalo v Neratovicích. Právo účasti si vybojovala i další vítězná družstva jednotlivých krajů a týmy, které se umístily na druhém místě, dále družstvo pořadatele a dvě družstva z Polska. 

Seznam účastníků finálového turnaje:

Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek
Gymnázium Uherské Hradiště
Gymnázium Plzeň
Gymnázium Praha 1
Gymnázium Česká Třebová
Gymnázium Most
Gymnázium Havlíčkův Brod
Gymnázium Blansko
Gymnázium Glucholazy (Polsko)
Gymnázium Karlovy Vary
Gymnázium Prudnik (Polsko)
Základní škola Klenčí pod Čerchovem
Základní škola Nerudova 9, České Budějovice
Základní škola Brankovice
Základní škola Praha 7
Základní škola Ústecká, Česká Třebová
Základní škola Hlušice
Základní škola Nový Bor
Základní škola Šumperk
Základní škola Frýdek-Místek
Základní škola Zlaté Hory (pořadatel)
Základní škola Velké Meziříčí
Základní škola Kynšperk nad Ohří
Základní škola Slavičín
Základní škola Hořice

Gymnázium Benešov

Naše družstvo hrálo ve složení:

1. šachovnice Petr Fojtů třída ELO 1931
2. šachovnice Jan Fojtů třída ELO 1733
3. šachovnice Tomáš Gergelits třída ELO 1379
4. šachovnice Martin Zágora třída 4. VT

Samotná akce se konala v kongresovém sále sportovně rekreačního střediska BOHEMA Zlaté Hory a.s. v Jeseníkách.


převzato ze: ZLATÉ HORY.CZ

Zlaté Hory v Jeseníkách


Turnaj se konal od 25. do 26. března 2003
Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol, losování proběhlo počítačem, hrálo se dle pravidel FIDE a soutěžního řádu ŠSČR. 
Tempo hry bylo 2 x 30 minut na partii bez zapisování.

V jednotlivých kolech jsme měli následující soupeře a hráli s nimi s těmito výsledky:

1. kolo GBN - Gymnázium Most 3,5:0,5 Body za GBN: Fojtů P., Fojtů J., Gergelits 1, Zágora 0,5
2. kolo ZŠ České Budějovice - GBN 2,5:1,5 Body za GBN: Fojtů J. 1, Fojtů P. 0,5
3. kolo GBN - ZŠ Brankovice 2:2 Body za GBN: Fojtů P., Fojtů J. 1
4. kolo GBN - ZŠ Klenčí pod Čerchovem 3:1 Body za GBN: Fojtů P., Fojtů J., Zágora 1
5. kolo 6. ZŠ Frýdek Místek - GBN 1:3 Body za GBN: Fojtů P., Fojtů J., Gergelits 1
6. kolo GBN - Gymnázium P. Bezruče Frýdek Místek 2:2 Body za GBN: Fojtů J., Zágora 1
7. kolo Gymnázium Plzeň - GBN 1:3 Body za GBN: Fojtů P., Fojtů J., Gergelits 1
8. kolo Gymnázium Praha - GBN 1,5:2,5 Body za GBN: Fojtů P., Fojtů J., 1, Zágora 0,5
9. kolo GBN - Gymnázium Nový Bor 3,5:0,5 Body za GBN: Fojtů J., Gergelits, Zágora 1, Fojtů P. 0,5

Všichni hráči podali výborný výkon (zahráli nad své možnosti) a zejména výsledek v posledním kole rozhodl, že jsme o půl bodu porazili i favorita celého turnaje, Gymnázium Petra Bezruče Frýdek-Místek (průměrné ELO 1665).

JSME MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY!!!

Konečné výsledky v číslech:   
převzato z: Chess.cz

Mgr. Petr Brabec - vedoucí týmu