Florbal 2018 - Mistři!!!

Benešovské "NAGANO" po 20 letech. I tak by se dal nazvat neuvěřitelný kousek studentů Gymnázia Benešov. 21.4.2018 se v Ostravar Aréně konalo florbalové SUPERFINÁLE. Na programu byla finálová utkání středních škol dívek a chlapců, výběrů krajů, extraligy žen a mužů. Gymnázium Benešov se do tohoto superfinále probojovalo přes okresní, krajské kolo a národní finále Západ, ve kterých svedlo celkem 11 utkání s bilancí 10 výher,1 prohry a s celkovým skóre 40:9. Národní finále Východ se konalo v Brně později a jako jeden z klíčových okamžiků na tomto turnaji se ukázala návštěva trenéra Miloše Vojtíška ml., který tak mohl vidět našeho soupeře pro superfinále. Do Ostravy jsme odcestovali s předstihem již v pátek. V sobotu předcházelo utkání chlapců superfinále dívek, kde Gymnázium Jičín smetlo SOŠ Litvínov 10:0. V 10:50 začalo naše utkání "VLÁDCŮ ČECH" s "VLÁDCI MORAVY", kterým se stalo Wichterleho gymnázium Ostrava. Náš zápas sledovalo neuvěřitelných 742 diváků, mezi kterými byla i početná skupinka benešovských fanoušků, kteří si tento souboj o mistra České republiky nenechali ujít.

Utkání pro nás nezačalo dobře a v první minutě jsme po chybě ve středu pole inkasovali z protiútoku. Za čtyři minuty ale bylo srovnáno, kdy David Čtrnáctý po přihrávce Radima Slunečka našel skulinu na přední tyčce. V 9.minutě 1.poločasu nás zachránila Kája Šimoníková, která vytáhla míček z brankové čáry v momentě, kdy náš brankář byl již překonán. Další úder soupeře přišel v 5.minutě 2.poločasu, kdy naši hráči nezachytili rychlou rozehrávku a ujali se vedení 2:1. V 9.minutě však soupeř neudržel nervy na uzdě, odpálil míček a rozhodčí zcela správně vylučovali za zdržování. Otevřela se nám tak možnost přesilové hry, kterou 20 vteřin před koncem využil Adam Bouček a srovnal stav na 2:2. A ve 13.minutě to přišlo. Po skvělém zákroku Šimona Zídka jsme rychle rozehráli, Adam Bouček objel branku a přihrál Lukáši Novákovi, který nás dostal do vedení. Kluci z Ostravy se dostali trochu do křeče i díky skandování svých diváků a nakonec obdrželi další branku po spolupráci Honzy Pavlíčka a Honzy Vyskočila. Po závěrečné siréně následovala už jen obrovská radost našeho celého družstva a taky úleva, že jsme to dokázali. Na závěrečném vyhlášení obdržel Šimon Zídek cenu nejužitečnějšího hráče finálového utkání, kterou si po právu zasloužil za jeho skvělé zákroky, kterými podržel náš tým v důležitých momentech. Celý den jsme zakončili sledováním superfinále extraligy mužů mezi domácí Ostravou a Mladou Boleslaví v úžasné atmosféře 8200 diváků.

VŠEM ČLENŮM DRUŽSTVA GYMNÁZIA BENEŠOV BLAHOPŘEJEME K TITULU MISTRA ČESKÉ REPUBLIKY 2017/2018!!!

Gymnázium reprezentovali:
JAN PAVLÍČEK - MARTIN PLACHTA - LUKÁŠ NOVÁK - ADAM BOUČEK - RADIM SLUNEČKO - MATĚJ BENEŠ - JAN VYSKOČIL
KAROLÍNA ŠIMONÍKOVÁ - VOJTĚCH KOS - JAN HANZAL - MICHAL VOJTÍŠEK - DAVID ČTRNÁCTÝ - DOMINIK ŠLEHOBR
ŠIMON ZÍDEK
Realizační tým: Trenér Miloš Vojtíšek, asistentka trenéra Lada Pavlíčková, fotograf Vít Palla a vedoucí družstva Radim Klein.

Video záznam finálového utkání ke shlédnutí na TVCOM.cz nebo na YouTube kanálu GBN.

Gymnázium Benešov - Mistr ČR ve florbale 2018

Důležité okamžiky videozáznamu:
00:00 - 01:30 představení družstev
05:15 - 07:45 nástup na hrací plochu
07:45 - úvodní buly
08:45 (00:53) - 0:1 Wichterlovo gymnázium gól hráč č.5 Jan Rychlý, asistence hráč č.1 Jan Hanzlík
11:50 (03:22) - Michal Vojtíšek nastřeluje TYČKU !!
13:24 (04:56) - 1:1 Gymnázium Benešov gól hráč č.14 David Čtrnáctý, asistence hráč č.10 Radim Slunečko
18:02 (08:55) - brankář Šimon Zídek byl překonán, ale Kája Šimoníková skoro na brankové čáře zachránila
20:58 (11:50) - po chybné rozehrávce jeden z famózních zákroků brankáře Šimona Zídka
22:05 (12:57) - další skvělý zásah Šimona Zídka
22:34 (13:25) - a zase Šimon, tentokrát zasahuje maskou
22:56 (13:45) - strkanice u našeho pravého rohu, Michal Vojtíšek dostává zákeřný úder zezadu do ramene
24:15 (14:40) - Šimon likviduje další nebezpečnou střelu
24:38 KONEC 1.POLOČASU
25:19 - 27:12 replay nejzajímavějších okamžiků 1.poločasu (0:1,tyčka,1:1,Kája,Šimon,Šimon)
27:23 - začátek 2.poločasu
30:28 (03:06) - nebezpečná střela Radima Slunečka
30:55 (03:32) - Šimon s jistotou zasahuje a rozehrává další akci
32:45 (05:09) - 1:2 Wichterleho gymnázium gól hráč č.13 Ondřej Čech, asistence hráč č.12 Eduard Czolla
34:14 (06:01) - Radim Slunečko objíždí branku a snaží se propasírovat míček za brankovou čáru
36:41 (08:26) - důraz Honzy Vyskočila a Vojty Kose u mantinelu a hrubá chyba soupeře znamená 2 min. přesilovou hru za zdržování
38:08 (09:25) - hlášení o počtu diváků - 742 !! ... cca 25 fanoušků, kteří jsou slyšet má i Gymnázium Benešov
38:49 (10:08) - 2:2 Gymnázium Benešov gól hráč č.9 Adam Bouček, asistence hráč č.11 Michal Vojtíšek, 20s před koncem přesilové hry
40:36 (11:04) - hrubá chyba v naší rozehrávce a skvělý zákrok Šimona Zídka
41:40 (12:07) - 3:2 Gymnázium Benešov gól hráč č.12 Lukáš Novák, asistence hráč č.9 Adam Bouček
44:31 (13:41) - fantastický Šimon Zídek jednoznačně odmítá vyrovnání
44:43 (13:53) - Adam Bouček milimetrovým pasem nachází Honzu Pavlíčka, který připravuje na zlatém podnosu pro Honzu Vyskočila čtvrtou branku, 4:2 Gymnázium Benešov gól hráč č.4 Jan Vyskočil, asistence hráč č.3 Jan Pavlíček
45:21 (13:53) - tým Wichterleho gymnázium Ostrava si bere oddechový čas a pokračuje ve hře bez brankáře
47:40 (15:00) - 5,4,3,2,1 MISTŘI !!!
48:45 - rozhovor s Davidem Čtrnáctým, autorem první branky