Zpráva o zájezdu do Anglie

přidáno: 23. 6. 2019 11:15, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 23. 6. 2019 11:15 uživatelem správce webu ]

Ve dnech 9. - 15.6. 2019 se studenti tercie a kvarty zúčastnili zájezdu do jihoanglického Eastbourne a do Londýna.

Po dvacetihodinové cestě autobusem byla na pondělí naplánovaná prohlídka města Eastbourne a útesů Seven Sisters. Vzhledem k silnému dešti byla prohlídka městem zkrácena a útesy vynechány úplně. Hostitelské rodiny byly velmi vstřícné a naše studenty si odvezly domů dříve, než ve smluvených 19 hodin. Čekání na hostitelské rodiny nám zpříjemnili vyučující ze školy LTC, kterou naši studenti následující tři dny navštěvovali.


V průběhu úterka, středy a čtvrtka jsme po vyučování a výborném obědě ve školní jídelně podnikali výlety. Navštívili jsme zámek Arundel, Brighton (vyhlídkovou věž i360 a Royal Pavilion) a nakonec i zmíněné útesy Seven Sisters.


LTC škola je nádherná historická budova, naši studenti byli nadšeni jak z prostředí, tak z vyučujících.


Hostitelské rodiny byly veskrze milé, nenastal jediný problém.


Ve čtvrtek po vyučování jsme se přemístili do Londýna a navštívili Muzeum Madame Tussaund. Nocleh byl opět v hostitelských rodinách.

Pátek jsme věnovali Londýnu. Z O2 arény, kde na nás čekal autobus, jsme nejprve kabinkovou lanovkou, pak nadzemní dráhou a nakonec lodí dojeli do centra Londýna. Navštívili jsme Tower, Westminster Abbey, Buckingham Palace, Trafalgar Square, Covent Garden, Picadelli Circus a na Oxford Street dali konečně rozchod. Zpět k O2 aréně jsme jeli metrem, což byl pro mnohé studenty silný zážitek.


Domů jsme dorazili v pořádku v sobotu odpoledne.


D. Heřmanová

vedoucí zájezdu  


Comments