Vánoční koncert pěveckého sboru gymnázia a jeho hostů

přidáno: 4. 1. 2018 0:08, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 4. 1. 2018 4:37 uživatelem správce webu ]

Nevšední, multižánrový, talentuplný, tak by se dal popsat Vánoční koncert Sboru Gymnázia Benešov a jeho hostů, který se v aule gymnázia konal ve středu 20. prosince. 


Slovo hosté je poněkud zavádějící, protože šlo o studenty benešovského gymnázia, kteří zpívají či hrají na hudební nástroj a rozhodli se návštěvníkům koncertu zpříjemnit předvánoční čas.

Sálem se linuly tóny klavíru, fléten, houslí, klarinetu, kytar, perkusí či výborné saxofonové sekce. Zpívalo se česky, anglicky, a dokonce korejsky. Všichni hráli s nadšením a radostí, kterou šířili mezi početné auditorium. Za celou akcí stály a studenty podporovaly sbormistryně Jana Šeborová a Dana Jelínková a část hostů na koncert neúnavně připravovala profesorka Klára Hašková. Překvapením večera bylo vystoupení učitelů, kteří se nejprve přidali ke sboru a poté za doprovodu šikovných studentů zazpívali známou píseň skupiny ABBA.

Celá akce měla navíc ještě jiný rozměr. Prostředky vybrané na vstupném, za prodej keramických výrobků, překrásných šanonů a zdobných perníčků vytvořených studenty gymnázia za pomoci profesorek Renaty Šupkové a Pavly Šintalové budou použity na zakoupení pianina do učebny hudební výchovy

Celkem se vybralo úžasných 34 282 Kč
. Celá akce byla zaznamenána na DVD, která si budou moci zájemci zakoupit. Počet studentů gymnázia, kteří se koncertu zúčastnili, sám o sobě naznačuje, že vybrané peníze budou použity na správnou věc. Pokud byste i vy chtěli přispět, potřebné údaje najdete v sekci Sponzorská přání.

Všem studentům a učitelům, kteří se akce zúčastnili, a to nejenom účinkujícím, ale i technické podpoře, a především Vám všem, kteří jste si s námi tento krásný večer předvánočně vychutnali a současně přispěli na dobrou věc, děkujeme!

 


Comments