Srdečné pozdravy z Brna

přidáno: 12. 4. 2017 4:38, autor: správce webu   [ aktualizováno 12. 4. 2017 4:47 ]

Ve dnech 6. – 8. 4. 2017 se Pěvecký sbor Gymnázia Benešov zúčastnil již 23. ročníku přehlídky pěveckých sborů Gymnasia Cantant v Brně.

Soutěž pro nás začala již v pondělí 20. 3. 2017 v Praze, kde se konalo regionální kolo. Vše se odehrávalo v budově senátu. V Praze jsme s repertoárem složeným z písní Sinfonia senza parole, Ave Maria, Jedna je cestička k Táboru, Tolita Toten, Agnus Dei a Wouldn´t it be lovely obstáli proti dalším 7 sborům a společně s pěveckým sborem Josef z Malostranského gymnázia postoupili do celostátního kola v Brně. Tam se v naší kategorii B probojovaly z celé České republiky pouze 4 sbory.

V Brně na nás čekala porota ve složení Doc. Tomáš Krejčí, Mgr. Markéta Ottová, MgA. Štěpán Policer, Mgr. Kamil Trávníček a MgA. Pavel Koňárek. Vše, co jsme poslední měsíce pilně trénovali, záviselo na těchto patnácti minutách. Nastoupili jsme nervózní, ale na pódiu z nás stres opadl a my si mohli vychutnat naši čtvrthodinku slávy.

Zbylý čas jsme strávili v přítomnosti ostatních sborů. Společně jsme třeba pod vedením dirigenta Jana Ocetka nacvičovali písně Což se mně, má milá, hezká zdáš, Pastime with Good Company, či hymnu Gymnasia Cantant. Také jsme si navzájem zpívali, navazovali kontakty a užili si průvod Brnem při zpěvu písně Jede Kudrna.

Skvělým závěrem celého víkendu bylo to, že nás porota speciálně ocenila za provedení skladby Tolita Toten.

Eva Znamenáčková, kvinta