Poděkování firmě CA Technologies za spolupráci ve školním roce 2017/2018

přidáno: 22. 6. 2018 12:20, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 22. 6. 2018 12:20 uživatelem správce webu ]
V letošním školním roce spolupráce našeho gymnázia s firmou CA Technologies z pražského Chodova nejen pokračovala, ale navíc byla výrazně rozšířena.
Stejně jako loni firma sponzoruje americký časopis TIME, který je studentům k dispozici v knihovně a vyučujícím slouží jako kvalitní zdroj zajímavých článků pro osvěžení hodin angličtiny.
Nadále pokračovali v naší škole návštěvy rodilých mluvčí, kteří se v lednu a v únoru se studenty podělili o své zkušenosti, poutavě popisovali své životní cesty, které je z dalekých zemí zavály až do Čech. Studenti tak měli možnost zaslechnout angličtinu z různých koutů světa.
Nově firma v únoru přivítala sedm našich studentů, nadšenců pro IT, na celotýdenní stáž, v rámci které společně pracovali na projektu, který jim byl zadán. Ač to pro všechny zúčastněné bylo poprvé, kdy pracovali v týmu, úkolu se zhostili velmi dobře a ve své práci neustali ani po skončení stáže. Pro firmu vytvořili produkt, který umožňuje zaměstnancům lépe se orientovat v možnostech kariérního postupu.
V listopadu a v červnu pak mělo celkem 90 studentů možnost navštívit samotné sídlo firmy. Celkem tři třídy se zúčastnily celodenních exkurzí, které měly vždy dvě části: dopolední prezentační a odpolední soutěžní workshop.
V úvodních prezentacích nás zaměstnanci firmy provedli historií vývoje moderních technologií a komentovali vliv technologií na náš život. Dále hovořili o klamech a velmi obtížném předvídání toho, kam bude její vývoj směřovat. Zmínili i další obory, ve kterých výpočetní technika hraje stále větší a větší roli, např. nanotechnologii, robotiku, genomiku, digitální lékařství, syntetickou biologii nebo umělou inteligenci. Upozorňovali na propojenost rozličných oborů právě moderní technologií a potřebu neustálého vzdělávání.
Soutěžní odpoledne pak přimělo studenty nejen pracovat v týmech a o práci se dělit, pracovat na více zadáních najednou, využít získané znalosti z matematiky, fyziky, informatiky ale také českého a anglického jazyka, neboť zadání byla často obtížná ke čtení.
Věřím, že tato exkurze studenty přiměla se zamyslet nad svojí budoucností.
Můj obdiv a velké díky patří zejména paní Miladě Köhlerové, která je naší milou spojenkyní a vše vždy pečlivě naplánuje a zorganizuje. Doufám, že nám zachová přízeň i v dalším školním roce.


P. Šintalová  

Comments