Ohlédnutí za Vánočním koncertem studentů Gymnázia Benešov

přidáno: 7. 1. 2020 7:50, autor: správce webu   [ aktualizováno 7. 1. 2020 8:00 ]


Zaplněná Sukova síň benešovského gymnázia se večer 17. 12. 2019 rozezněla tóny vánočního koncertu, který již tradičně přilákal mnoho diváků. V první části programu si mohli hosté poslechnout Beethovenovu Měsíční sonátu, Dvořákovu Humoresku v úpravě pro příčnou flétnu s klavírním doprovodem, Maláskovu romantickou Baladu pro Adélku či Duetto C. Stamitze v podání dvou výborných flétnistek ze 4. ročníku. Tyto a další skvosty z oblasti klasické hudby vystřídaly vkusné interpretace známých populárních skladeb. Nechyběly zde písně americké zpěvačky Pink, jazzová skladba Feeling Good a California Dreamin´ od vokální skupiny Mamas and Papas. Studenti V. Polák a M. Jehlička předvedli ukázky z vlastní tvorby.

Přestávku mohli návštěvníci využít k procházce po vánočně vyzdobených chodbách školy, konverzaci a občerstvení. Zároveň měli možnost zakoupit si originální přáníčka, vyrobená výtvarnicí R. Šupkovou, či perníčky, které upekla a v duchu 30. výročí sametové revoluce ozdobila P. Šintalová.

Druhá část programu byla nabita interpretacemi skladeb s vánoční tematikou. Hudební soubory tříd nižšího i vyššího gymnázia zazpívaly a zahrály anglické, americké, ale i české písně. Publikum odměňovalo velkým potleskem koledy O Holy Night, Tisíc andělů, All I Want for Christmas, Snow is Falling, Bílé Vánoce či Modlitbu O. Gregora Brzobohatého. Jelikož na vánočním koncertu nesmí chybět klasické české koledy, sestavily K. Hašková a D. Jelínková pásmo několika písní, které v závěru večera společně zazpívali všichni vystupující.

Studenti a učitelé Gymnázia Benešov připravovali koncert několik týdnů a velmi intenzivně. Bylo zajímavé pozorovat, jak děti spolupracují v rámci menších hudebních uskupení a kolektivů, ale zároveň se nebrání přijmout mezi sebe i někoho mladšího či staršího. Jejich nadšení a vzájemná podpora během přípravy i produkce koncertu byly opravdu nadstandardní a krásné!

Mgr. Klára Hašková