HURÁ! MÁME PIANINO!

přidáno: 27. 4. 2018 1:34, autor: správce webu   [ aktualizováno 27. 4. 2018 5:40 ]

Jistě si všichni vzpomínáte na velkolepý charitativní koncert, který se uskutečnil dne 20. prosince předchozího roku. Sbor Gymnázia Benešov a s ním i mnoho hudebně nadaných studentů se snažilo svými hlasy i nástroji vybrat peníze na nové pianino do učebny hudební výchovy.

Na dobrovolném vstupném se vybralo více než 22 000,-. Nemalou částkou 7 000,- přispěli studenti 2.A, 2.B a 6A8, kteří vyrobili a šikovně prodali krásně zdobené perníčky a originální papírové pořadače. Nástroj by však nemohl být pořízen bez sponzorských darů od rodičů a přátel školy v hodnotě 14 000,- Chybějící peníze (cca 10 000,-) laskavě poskytlo Sdružení rodičů při Gymnáziu Benešov z.s. Záměr se stal skutečností a nové pianino již od března stojí na svém místě v učebně hudební výchovy a je potěchou vyučujících i studentů, kteří spolu prožívají výuku.

Poděkování náleží všem organizátorům koncertu, skvělým účinkujícím i těm, kteří akci navštívili a jakkoli finančně podpořili. Nové pianino se však samo nevybralo, nevyzkoušelo, neobjednalo a nedovezlo, proto velmi děkujeme paní profesorce Daně Jelínkové, která se obětavě postarala o všechny praktické záležitosti. Veliké díky patří také panu Marku Jantačovi a jeho rodině za pořízení videozáznamu celého koncertu a vyrobení DVD, která si zájemci mohou zakoupit v kanceláři školy.


Mgr. Dana Jelínková - vyučující hudební výchovy