Halloween night 2017

přidáno: 7. 11. 2017 22:13, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 7. 11. 2017 22:13 uživatelem správce webu ]
Starobylá temná chodba osvětlená pouze oranžovým světlem plápolajících svíček, tajemné postavy, nezvyklé zvuky, veselé i strašidelné dýně na oknech. Zvenku vypadá třípatrová, spoře osvětlená budova ještě strašidelněji. Zdá se opuštěná. To je ale opravdu pouze zdání. Budova gymnázia Benešov je plná studentů, převlečených do Halloweenských masek. Některé jsou vážně hrůzunahánějící. Nikdo se ale nebojí, naopak báječně se baví. Starší studenti totiž připravili třináct stanovišť s úkoly pro mladší studenty víceletého gymnázia. Vše probíhá v angličtině, Halloween je přeci svátek slavený především v anglicky mluvících zemích a studenti gymnázia jsou v angličtině vážně dobří.

Na všechny ale čekají nejenom soutěže na stanovištích. Soutěží se také o nejkrásněji vyřezanou dýni či o nejoriginálnější Halloweenský zákusek. Masky jsou úchvatné a tak je opravdu těžké vybrat jednoho vítěze. Nakonec je odměněno masek víc.
V aule gymnázia kromě vyhlašování všech soutěží, probíhá volná taneční zábava, studenti také hádají, který z namaskovaných učitelů (předem vyfocených a promítnutých na plátno) je který. Tento těžký úkol zdolávají jen někteří.

Nikomu se nechce domů, ale čas je neúprosný a zítra je školní den. Všichni se loučí a děkují. Nejenom učitelům angličtiny, ale především dobrovolníkům z řad starších studentů, bez jejichž pomoci a skvělých nápadů by se tento večer nemohl uskutečnit.

V. Ziková


FOTOGALERIE
Comments