Aktuálně - co bylo

Virtuální cesta na olympiádu v Tokiu

přidáno: 5. 4. 2021 11:40, autor: Jakub Malý

Jak se dařilo žákům GBN v březnové výzvě a zda by se dostali do Tokia se dozvíte v sekci TV.

Účastnili jsme se FYZIKLÁNÍ 2021

přidáno: 22. 3. 2021 8:45, autor: Petr Brabec   [ aktualizováno 22. 3. 2021 9:07 ]

I v době distanční výuky se řada studentů naší školy účastní řady předmětových soutěží, které v letošním roce probíhají on-line formou. Nejinak tomu bylo i v případě FYZIKLÁNÍ 2021. Jedná se o mezinárodní soutěž pětičlenných týmů složených ze studentů jedné střední školy, kteří ve vymezeném čase řeší úlohy s různou fyzikální tématikou. Letošního ročníku se účastnilo 442 týmů a celkem 1916 soutěžících. 

Z naší školy se akce zúčastnili týmy septimy A3.B. Složení jednotlivých družstev bylo následující: 

  • Družstvo septimy A - Jakub Pelc, Stanislav Sadílek, Ondřej Dolejš, Lukáš Jůza, Jonáš Vacek - 24. místo v kategorii B, 86. místo celkem (111 bodů)
  • Družstvo 3.B - Žofie Lohrová, Kamila Slezáková, Daniel Babiš, Ondřej Sýkora Jana Herdinová z 2.A - 107. místo v kat. B, 351. místo celkem (21 bodů).
Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a věříme, že příští rok budeme ještě lepší. 

Mgr. Petr Brabec

Ireland in my imagination-soutěž Velvyslanectví Irska

přidáno: 15. 3. 2021 9:26, autor: Roman Hronek   [ Aktualizováno 18. 3. 2021 5:44 uživatelem Jakub Malý ]

Dva z našich studentů Adam Vojta a Carolin Monz se zúčastnili soutěže Velvyslanectví Irska -  Ireland in my imagination. 

 

Paní Michaela Mairichová z Velvyslanectví Irska nám k tomu sdělila: 

"Dnes bylo rozhodnuto (viz. náš FB), že všichni účastníci soutěže se stali zároveň vítězi, protože bychom velice rádi ocenili jejich tvůrčí snahu i aktivitu nad rámec běžných povinností. Pokud Carolin bude souhlasit, umístíme její výtvarnou práci v prostorách našeho velvyslanectví. 

Oba studenti získají dárek a certifikát potvrzující jejich účast.

Gratulace patří studentům i jejich profesorům."

 

Děkuji oběma studentům i jejich podporovatelům z řad pedagogického sboru za příkladnou reprezentaci školy a k jejich úspěchu jim blahopřeji.


Mgr. Roman Hronek, ředitel školy


 Malba Carolin Monz Esej Adama Vojty


 

Stužkování maturitních tříd

přidáno: 18. 12. 2020 13:46, autor: Jakub Malý

I v letošních netradičních podmínkách se maturanti snaží dodržet většinu tradic. Za dodržení všech opatření proběhlo poslední školní den roku 2020 ostužkování tříd 8A8 a 4B.


Úspěchy našich studentů na FYZIKLÁNÍ ONLINE

přidáno: 4. 12. 2020 7:19, autor: správce webu   [ aktualizováno 6. 12. 2020 6:53 ]

I v letošním roce pořádal FYKOS z MFF UK v Praze mezinárodní soutěž středoškolských týmů v řešení fyzikálních úloh a příkladů. A i tentokrát zde měla zastoupení naše škola. 

LEGENDY byl název našeho prvního týmu, soutěžil v kategorii A a hrál ve složení Vojtěch Kos, Kryštof Volf, Matěj Douša, Jan Tretera Petr Herold (všichni z oktávy A). kategorii 4. ročníků SŠ ze 154 týmů jsme se umístili celosvětově na 84. místěv rámci ČR a SR na vynikajícím 30. místě.

Druhý tým z názvem FYZIKLÁTIČI byl složen ze studentů septimy A. Jmenovitě soutěžil Jakub Pelc, Jonáš Vacek, Ondřej Dolejš, Stanislav Sadílek a Lukáš Jůzakategorii 3. ročníků SŠ ze 216 týmů jsme se umístili celosvětově na 43. místěv rámci ČR a SR na vynikajícím 14. místě.Všem účastníkům blahopřeji k výbornému umístění v soutěži a za vzornou reprezentaci školy. Doufám, že příští rok se v soutěži umístíme ještě lépe.

Mgr. Petr Brabec

Účastnili jsme se Energetické olympiády

přidáno: 4. 12. 2020 6:35, autor: správce webu   [ aktualizováno 4. 12. 2020 6:43 ]

V listopadu letošního roku se konal již třetí ročník této soutěže. Z důvodu koronavirové krize se konalo školní i finálové kolo on-line. Základního kola se účastnilo přes 250 družstev z celé České republiky. Naše škola měla v soutěži celkem čtyři soutěžní týmy, z nichž dva postoupily do finálového kola mezi nejlepších 25 družstev soutěže. 

Ve finálovém klání si každé družstvo vybralo jedno z nabízených témat, zpracovalo ho ve formě videa, které ho potom reprezentovalo ve finále soutěže. Videa a výsledky v jednotlivých kategoriích můžete vidět na jednotlivých odkazech. Zvítězili jsme v krajském kole FO

přidáno: 29. 6. 2020 1:22, autor: správce webu   [ aktualizováno 15. 9. 2020 23:36 ]

I v letošním školním roce se zúčastnili někteří studenti naší školy Fyzikální olympiády, jejíž krajské kolo se konalo 27. května od 9 do 13 hodin. Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace probíhalo on-line formou a všichni žáci kategorie B, C a D řešili stejné úlohy.

V kategorii B (studenti předmaturitního ročníku střední školy) nás reprezentoval Petr Herold ze septimy A a obsadil krásné 4. místo. V kategorii C (studenti druhého ročníku střední školy) nás reprezentovali Ondřej Dolejš, Jakub Pelc, Standa Sadílek a Jonáš Vacek ze sexty A. Jonáš Vacek skončil na 7. místě, Standa Sadílek a Ondřej Dolejš na 4. až 5. místě a Jakub Pelc se ziskem 24 bodů ve své kategorii zvítězil.

Všem zúčastněným gratulujeme k výborným výsledkům a věříme, že příští školní rok se soutěže znovu zúčastní a umístí se ještě lépe :-)

Mgr. Petr Brabec

FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA

ZADÁNÍ ÚLOH KRAJSKÉHO KOLA

ŘEŠENÍ JEDNOTLIVÝCH ÚLOH


Výsledky školního kola Konverzační soutěže v ruském jazyce

přidáno: 2. 3. 2020 5:33, autor: správce webu   [ aktualizováno 2. 3. 2020 5:40 ]

Ve čtvrtek 27. února 2020 se konalo na Gymnáziu Benešov školní kolo Konverzační soutěže v ruském jazyce. V kategorii SŠ I zvítězila Adéla Nulíčková z 2.B, na druhém až třetím místě se umístily Kollárová Sabina a Doležalová Vanda také z 2.B. V kategorii SŠ II. zvítězila Kateřina Černá ze 3.A, na druhém místě se umístil Matěj Skalický ze 4.A a třetí místo obsadila Veronika Štětinová ze 3.A.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a vítězkám držíme palce v krajském kole.

Oficiální výsledky naleznete v příloze stránky.

Mgr. Vlasta Vidrnová, Mgr. Hana Králová, Mgr. Irína Beznosová organizátorky soutěže

Výsledky školního kola recitačních soutěží

přidáno: 2. 3. 2020 4:12, autor: správce webu   [ aktualizováno 2. 3. 2020 5:18 ]

V úterý 25. února 2020 proběhlo na Gymnáziu Benešov školní kolo recitačních soutěží Dětská scéna a Wolkerův Prostějov.  V I. kategorii (15 až 17 let) zvítězila Eliška Krejbichová z kvinty, ve II. kategorii (18 až 20 let) zvítězila Michaela Macourková ze septimy A. V nižším gymnáziu (III. kategorie - prima a sekunda) zvítězila Lucie Pelikánová z primy a ve IV. kategorii (tercie a kvarta) Kateřina Srbová z kvarty.

Oficiální výsledky naleznete v příloze stránky.

Všem jmenovaným děkujeme za předvedené výkony a držíme palce v krajském kole.

Mgr. Vlasta Vidrnová a Mgr. Zdeněk Dvořák organizátoři soutěže

Blazing a Trail

přidáno: 21. 2. 2020 5:11, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 21. 2. 2020 5:16 ]

Prošlapat někomu cestičku - tak by se volně dal přeložit výraz „Blazing a Trail“ - název výstavy představující irské ženy, které rozesety po celém světě byly průkopnicemi v rozličných oborech od sportu, přes architekturu, biologii, balet či programování a dobročinnosti. Stručné ale výstižné texty popisující životní příběhy žen jsou doplněny originálními ilustracemi a černobílými fotografiemi.

Výstava, kterou našemu gymnáziu laskavě zapůjčilo velvyslanectví Irska, instalovala letošní oktáva v prostorách studentského klubu. Slavnostně byla otevřena za přítomnosti kulturní atašé irské ambasády paní Michaely Mairichové, které patří velký dík.

Zábavnou a netradiční formou se studenti seznamují v hodinách angličtiny s osudy významných irských žen a mají tak možnost procvičovat čtenářskou gramotnost a obohatit svou slovní zásobu nad rámec standardní výuky.

Mgr. Pavla Šintalová

 
 
 
 


1-10 of 168