Aktuálně - co bylo

Stužkování maturitních tříd

přidáno: 18. 12. 2020 13:46, autor: Jakub Malý

I v letošních netradičních podmínkách se maturanti snaží dodržet většinu tradic. Za dodržení všech opatření proběhlo poslední školní den roku 2020 ostužkování tříd 8A8 a 4B.


Úspěchy našich studentů na FYZIKLÁNÍ ONLINE

přidáno: 4. 12. 2020 7:19, autor: správce webu   [ aktualizováno 6. 12. 2020 6:53 ]

I v letošním roce pořádal FYKOS z MFF UK v Praze mezinárodní soutěž středoškolských týmů v řešení fyzikálních úloh a příkladů. A i tentokrát zde měla zastoupení naše škola. 

LEGENDY byl název našeho prvního týmu, soutěžil v kategorii A a hrál ve složení Vojtěch Kos, Kryštof Volf, Matěj Douša, Jan Tretera Petr Herold (všichni z oktávy A). kategorii 4. ročníků SŠ ze 154 týmů jsme se umístili celosvětově na 84. místěv rámci ČR a SR na vynikajícím 30. místě.

Druhý tým z názvem FYZIKLÁTIČI byl složen ze studentů septimy A. Jmenovitě soutěžil Jakub Pelc, Jonáš Vacek, Ondřej Dolejš, Stanislav Sadílek a Lukáš Jůzakategorii 3. ročníků SŠ ze 216 týmů jsme se umístili celosvětově na 43. místěv rámci ČR a SR na vynikajícím 14. místě.Všem účastníkům blahopřeji k výbornému umístění v soutěži a za vzornou reprezentaci školy. Doufám, že příští rok se v soutěži umístíme ještě lépe.

Mgr. Petr Brabec

Účastnili jsme se Energetické olympiády

přidáno: 4. 12. 2020 6:35, autor: správce webu   [ aktualizováno 4. 12. 2020 6:43 ]

V listopadu letošního roku se konal již třetí ročník této soutěže. Z důvodu koronavirové krize se konalo školní i finálové kolo on-line. Základního kola se účastnilo přes 250 družstev z celé České republiky. Naše škola měla v soutěži celkem čtyři soutěžní týmy, z nichž dva postoupily do finálového kola mezi nejlepších 25 družstev soutěže. 

Ve finálovém klání si každé družstvo vybralo jedno z nabízených témat, zpracovalo ho ve formě videa, které ho potom reprezentovalo ve finále soutěže. Videa a výsledky v jednotlivých kategoriích můžete vidět na jednotlivých odkazech. Zvítězili jsme v krajském kole FO

přidáno: 29. 6. 2020 1:22, autor: správce webu   [ aktualizováno 15. 9. 2020 23:36 ]

I v letošním školním roce se zúčastnili někteří studenti naší školy Fyzikální olympiády, jejíž krajské kolo se konalo 27. května od 9 do 13 hodin. Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace probíhalo on-line formou a všichni žáci kategorie B, C a D řešili stejné úlohy.

V kategorii B (studenti předmaturitního ročníku střední školy) nás reprezentoval Petr Herold ze septimy A a obsadil krásné 4. místo. V kategorii C (studenti druhého ročníku střední školy) nás reprezentovali Ondřej Dolejš, Jakub Pelc, Standa Sadílek a Jonáš Vacek ze sexty A. Jonáš Vacek skončil na 7. místě, Standa Sadílek a Ondřej Dolejš na 4. až 5. místě a Jakub Pelc se ziskem 24 bodů ve své kategorii zvítězil.

Všem zúčastněným gratulujeme k výborným výsledkům a věříme, že příští školní rok se soutěže znovu zúčastní a umístí se ještě lépe :-)

Mgr. Petr Brabec

FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA

OFICIÁLNÍ VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA

ZADÁNÍ ÚLOH KRAJSKÉHO KOLA

ŘEŠENÍ JEDNOTLIVÝCH ÚLOH


Výsledky školního kola Konverzační soutěže v ruském jazyce

přidáno: 2. 3. 2020 5:33, autor: správce webu   [ aktualizováno 2. 3. 2020 5:40 ]

Ve čtvrtek 27. února 2020 se konalo na Gymnáziu Benešov školní kolo Konverzační soutěže v ruském jazyce. V kategorii SŠ I zvítězila Adéla Nulíčková z 2.B, na druhém až třetím místě se umístily Kollárová Sabina a Doležalová Vanda také z 2.B. V kategorii SŠ II. zvítězila Kateřina Černá ze 3.A, na druhém místě se umístil Matěj Skalický ze 4.A a třetí místo obsadila Veronika Štětinová ze 3.A.

Všem zúčastněným děkujeme za předvedené výkony a vítězkám držíme palce v krajském kole.

Oficiální výsledky naleznete v příloze stránky.

Mgr. Vlasta Vidrnová, Mgr. Hana Králová, Mgr. Irína Beznosová organizátorky soutěže

Výsledky školního kola recitačních soutěží

přidáno: 2. 3. 2020 4:12, autor: správce webu   [ aktualizováno 2. 3. 2020 5:18 ]

V úterý 25. února 2020 proběhlo na Gymnáziu Benešov školní kolo recitačních soutěží Dětská scéna a Wolkerův Prostějov.  V I. kategorii (15 až 17 let) zvítězila Eliška Krejbichová z kvinty, ve II. kategorii (18 až 20 let) zvítězila Michaela Macourková ze septimy A. V nižším gymnáziu (III. kategorie - prima a sekunda) zvítězila Lucie Pelikánová z primy a ve IV. kategorii (tercie a kvarta) Kateřina Srbová z kvarty.

Oficiální výsledky naleznete v příloze stránky.

Všem jmenovaným děkujeme za předvedené výkony a držíme palce v krajském kole.

Mgr. Vlasta Vidrnová a Mgr. Zdeněk Dvořák organizátoři soutěže

Blazing a Trail

přidáno: 21. 2. 2020 5:11, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 21. 2. 2020 5:16 ]

Prošlapat někomu cestičku - tak by se volně dal přeložit výraz „Blazing a Trail“ - název výstavy představující irské ženy, které rozesety po celém světě byly průkopnicemi v rozličných oborech od sportu, přes architekturu, biologii, balet či programování a dobročinnosti. Stručné ale výstižné texty popisující životní příběhy žen jsou doplněny originálními ilustracemi a černobílými fotografiemi.

Výstava, kterou našemu gymnáziu laskavě zapůjčilo velvyslanectví Irska, instalovala letošní oktáva v prostorách studentského klubu. Slavnostně byla otevřena za přítomnosti kulturní atašé irské ambasády paní Michaely Mairichové, které patří velký dík.

Zábavnou a netradiční formou se studenti seznamují v hodinách angličtiny s osudy významných irských žen a mají tak možnost procvičovat čtenářskou gramotnost a obohatit svou slovní zásobu nad rámec standardní výuky.

Mgr. Pavla Šintalová

 
 
 
 


Studenti si vyzkoušeli řídit domácnost

přidáno: 20. 2. 2020 12:42, autor: správce webu   [ aktualizováno 20. 2. 2020 12:52 ]

Ve středu 29. ledna 2020 si studenti semináře Finanční matematika vyzkoušeli, jak se tvoří rodinný rozpočet a hospodaří se s ním. Žáci se rozdělili do týmů a společně prožili fiktivních 30 let ekonomického života. Na každou „rodinu“ čekala spousta životních překážek, a jen ti nejlepší si poradili s pořízením vlastního bydlení a zajištěním se na stáří.Skutečným vítězem byla fiktivní rodina Lopatů, kteří pod vedením Filipa Bubly dokázali za tuto dobu naspořit téměř 4,5 miliónů korun. Všichni jsme si odnesli důležité poznatky, jak se v budoucnu správně finančně rozhodovat.

Akci zajistilo ABC finančního vzdělávání.

Mgr. Jana Šváchová

Byli jsme na FYZIKLÁNÍ 2020

přidáno: 14. 2. 2020 7:34, autor: správce webu   [ aktualizováno 14. 2. 2020 7:45 ]

V pátek 14. února 2020 (o jarních prázdninách!) se konala od 9 hodin v TOP HOTELU Praha mezinárodní týmová soutěž v řešení fyzikálních úloh a příkladů s názvem FYZIKLÁNÍ 2020. Akci pořádá již čtrnáctým rokem FyKoS z MFF UK v Praze a letos se akce zúčastnilo 201 týmů, 974 soutěžících ze 6 států.

Gymnázium Benešov mělo na soutěži jedno družstvo ve složení Jakub Pelc, Stanislav Sadílek, Jonáš Vacek, Ondřej Dolejš (všichni sexta A) a Štěpán Vácha (sexta B). Ve své kategorii 2. ročníků obsadilo z 80 družstev krásné 24. místo. V celkovém pořadí (v konkurenci starších ttřetích ročníků a maturantů) jsme se umístili na 94. místě z 201 přihlášených týmů. Gratulujeme a doufáme, že příští rok se umístíme ještě výš.

Mgr. Petr Brabec

Ukázka řešených úloh


Matematický seminář vyrazil na VŠE

přidáno: 27. 1. 2020 2:28, autor: správce webu   [ aktualizováno 27. 1. 2020 4:22 ]

Osmnáctého prosince uspořádali vyučující matematiky pro studenty čtvrtých ročníků a oktáv výjezd na Fakultu informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické. Několik vyučujících fakulty – včetně jejího děkana Jakuba Fischera – připravilo pro gymnazisty řadu přednášek, které byly tematicky rozděleny tak, aby si na své přišli pokud možno všichni – jak matematičtí nadšenci, tak i ti, kteří by jeden z posledních předvánočních dní raději strávili úplně jinde.

Kdo zvolil cestu méně matematickou, vyslechl například přednášku o vývoji české populace za posledních sto let (a jaké výzvy společnost v souvislosti s tímto vývojem čekají) nebo o české ekonomice a ekonomických pojmech, které se nás nejvíc týkají. Kdo se rozhodl pro více matematiky, nahlédl do tajuplných procesů probíhajících v pojišťovnictví a doslechl se mnoho zajímavého o pravděpodobnosti. (Víte například, jaká je pravděpodobnost, že z padesáti lidí na večírku budou mít alespoň dva narozeniny v tentýž den? Možná byste byli překvapeni!)1-10 of 165