Jeden svět Benešov 2012

přidáno: 19. 7. 2016 22:23, autor: správce webu   [ aktualizováno 19. 7. 2016 22:27 ]

Filmový festival "Jeden svět Benešov 2012"

přidáno: 9. 3. 2012 10:53, autor: Brabec Petr   [ aktualizováno 9. 3. 2012 10:54 ] Rozpis projekcí pro jednotlivé třídy:

Program festivalu Jeden svět Benešov 2012 zveřejněn!

přidáno: 12. 3. 2012 22:02, autor: Brabec Petr   [ aktualizováno 12. 3. 2012 22:03 ]
Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět se v Benešově koná již podruhé. Festival se rozrostl o jedno promítací místo (kromě Muzea umění a designu na tři dny obsadí i čajovnu U Veselé konvičky), a tím pádem divákům může nabídnout více filmů. Z nabídky jedenácti českých a zahraničních snímků si každý jistě vybere svého favorita!

Kompletní program:

Čtvrtek 22. 3. 2012

17:30 Nový svět (čajovna U Veselé konvičky)

19:30 Pod sluncem tma + diskuze: Martin Mareček, režisér filmu a Petr Drbohlav, koordinátor projektů společnosti Člověk v tísni v jihovýchodní Asii a zároveň bývalý vedoucí mise v Afgánistánu (Muzeum umění a designu Benešov) – ZAHAJOVACÍ PROJEKCE

Pátek 23. 3. 2012

17:30 Láska v hrobě + diskuze: David Vondráček, režisér filmu (Muzeum umění a designu Benešov)

17:30 Z popelnice do lednice (čajovna U Veselé konvičky)

19:30 Kdo zabil Natašu? + diskuze: Štěpán Černoušek, úředník, novinář, rusista, hudebník a sidedromofil (Muzeum umění a designu Benešov)

19:30 Život ve fotografiích (čajovna U Veselé konvičky)

21:30 Trafačka – Chrám svobody (Muzeum umění a designu Benešov) – NOČNÍ KINO

Sobota 24. 3. 2012

14:00 Od višní do višní (Domov seniorů Benešov) – PROJEKCE PRO SENIORY

15:30 Přenašeč + diskuze: Dana Plavcová, koordinátorka mise organizace Člověk v tísni v Demokratické Republice Kongo a zároveň odbornice na problematiku HIV/AIDS v Africe (Muzeum umění a designu Benešov)

17:30 Non comm sociální spoty + večerem provází Jiří Seidl a jeho hostem je David König, copywriter v reklamní agentuře Young & Rubicam (Muzeum umění a designu Benešov)

19:30 Nedáme se umlčet (Muzeum umění a designu Benešov) – ZAKONČOVACÍ PROJEKCE Synopse filmů, trailery či doprovodné akce k festivalu naleznete na www.jedensvet.cz/benesov a www.probenesov.cz. Pro aktuální a zákulisní informace sledujte festival na Facebooku (www.facebook.com/jedensvet.benesov) či Twitteru (https://twitter.com/#!/jedensvet_bn).

Milada Těhlová - organizátorka akce

Jeden svět Benešov 2012 - Workshopy pro benešovské neziskovky

přidáno: 20. 3. 2012 12:41, autor: Brabec Petr   [ aktualizováno 20. 3. 2012 12:54 ] V rámci doprovodného programu festivalu Jeden svět Benešov 2012 se uskuteční akce s názvem Go NGO! Jak již název napovídá, sobotní festivalové odpoledne bude věnováno regionálním neziskovým organizacím. Program sestává ze dvou částí.

Nejprve se bude konat série tří workshopů a přednášek, které jsou určeny primárně pro pracovníky místních neziskových organizací. Témata přednášek jsou sestavena tak, aby poskytla pracovníkům neziskových organizací základní vhled do oblastí, které jsou nezbytné pro správné fungování jakékoliv neziskovky. Prvním tématem je nezbytný fundraising. Přednášku povede Jolana Šopovová, profesionální fundraiserka, která se tímto tématem zabývá již od roku 1999. Následuje prezentace mediální koordinátorky pražského festivalu Jeden svět Bohdany Rambouskové, která se bude věnovat základům PR. Sérii přednášek uzavře Veronika Trachtová, doktorandka Studií nových médií na Filozofické univerzitě Univerzity Karlovy, která zároveň působí jako redaktorka webu pro Respekt Institut. Nová média hrají v současné době čím dál tím větší roli a tento workshop účastníkům pomůže se v nich lépe orientovat. Přednášky budou vedeny s důrazem na využitelnost v oblasti neziskového sektoru. Blok přednášek je určen primárně pro pracovníky místních neziskových organizací, ale jsou otevřeny i všem ostatním zájemcům z řad široké veřejnosti. Účast je zdarma, kapacita je však omezena, proto je nutné se registrovat do 22. března na e-mailu tomas@probenesov.cz.

Po sérii přednášek bude prostor čajovny U Veselé konvičky (www.uveselekonvicky.cz) poskytnut místním neziskovým organizacím, které mohou veřejnosti prezentovat svou činnosti. Víte, kolik je v Benešově a okolí neziskovek? A čím se zabývají? Ne? Přijďte v sobotu do čajovny a budete překvapeni, jaké všechny organizace v našem městě fungují. Ať již máte chuť zapojit se do jejich činnosti, nebo se o nich jen dozvědět více, jste vítáni!

Vstup na obě části Go NGO! je zdarma. Přesný rozpis času přednášek, seznam neziskových organizací a další informace naleznete zde (http://jedensvet.cz/2012/doprovodne-akce/156-go-ngo-neziskova-sobota-s-benefity.htm) či na webu pořádajícího o.s. Pro Benešov (http://probenesov.cz/Go%20NGO!).

Festival Jeden svět začíná již tento čtvrtek

Nezapomeňte, že festival Jeden svět Benešov začíná již tento čtvrtek! Vstupenky na veškeré projekce je možné koupit v předprodeji v čajovně U Veselé konvičky. Kapacita obou promítacích míst (jak muzea, tak čajovny) je omezena, proto raději nic nenechte náhodě. Přestože zahajovacím snímkem festivalu je film Pod sluncem tma, který bude promítán 22. března od 19:30, první festivalová projekce proběhne již o dvě hodiny dříve v čajovně. Nenechte si ujít skvělý snímek o občanském aktivismu Nový svět.

Posprejované gymnázium?

K festivalu Jeden svět Benešov byl natočen i speciální spot. Zajímá vás, jak vypadá festivalový spot v benešovském podání? Můžete se těšit na posprejované gymnázium i vlakový podchod! Rebelie v Benešově? 
Přesvědčte se na http://www.youtube.com/watch?v=LWV-bVbmR54.

Milada Těhlová - koordinátorka festivalu