GBN - 2019_2020‎ > ‎

Získali jsme pro Českou republiku 3. místo v evropském finále soutěže European Money Quiz

přidáno: 17. 6. 2020 4:11, autor: správce webu   [ aktualizováno 25. 6. 2020 3:56 ]

Obrovského úspěchu dosáhly v letošním školním roce Julie GbelcováZuzana Tomková z kvarty benešovského gymnázia. Účastnily se celoevropské soutěže ve finanční gramotnosti žáků s názvem EUROPEAN MONEY QUIZ.

Vzhledem k mimořádným opatřením kvůli epidemii Covid-19 se letošní soutěž EMQ pořádala jen na národní úrovni. Třídy přihlášené do soutěže se zúčastnily nejdříve třídního kola a nejlepší dva studenti z každé zapojené třídy se následně zúčastnili kola národního. Třídní kolo soutěže se konalo v termínu od 4. 5. do 15. 5. 2020. Národní kolo soutěže proběhlo v termínu od 25. 5. do 29. 5. 2020. Julie se Zuzanou národní kolo vyhrály a postoupily do celoevropského finále, které se konalo 16. června on-line formou. Kromě soutěžících si kvíz mohli vyřešit i zástupci veřejnosti, diváci.

Přečtěte si, jak se na samotné finále dívají samotné účastnice.


V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo již 3. Grandfinále soutěže ve finanční gramotnosti European Money Quiz. Bohužel nemohlo kvůli pandemii koronaviru probíhat tradičně v Bruselu, a tak organizátoři zvolili jinou variantu - Grandfinále bylo odvysílané on-line.

Půl hodiny před samotným vysíláním jsme se připojily do aplikace Zoom, abychom společně s organizátory a technickou podporou vychytali případné chyby. Vyzkoušely jsme si cvičný test v platformě Kahoot! a poté jsme si povídaly s ostatními.

Ve 14:00 začal živý přenos Grandfinále na Youtube. Přenosem prováděl Raymond Frenken z Evropské bankovní federace. Po představení vítězky z minulého roku, Zaly ze Slovinska, následoval krátký Grandfinals Warm-Up Quiz. Zhruba v polovině přenosu začalo samotné Grandfinále, které bylo letos otevřené i pro veřejnost. Zpočátku se nám moc nedařilo, ale kolem desáté otázky jsme se vyšplhaly až mezi první pětku. Atmosféra byla napjatá o to více, když jsme se dostaly na první příčku. Udržely jsme si ji několik kol, bohužel ke konci kvízu jsme klesly na pozici čtvrtou, které nám zůstala až do konce. Přesto jsme společně s paní profesorkou Polákovou a panem profesorem Malým, kteří nás po celou dobu přenosu podporovali, měli z našeho čtvrtého místa ze 120 účastníků přenosu a třetího mezi národními finalisty soutěže ohromnou radost. Po gratulaci vítězi přenos pár slovy na závěr ukončil Wim Mijs, výkonný ředitel EBF.

Z letošní soutěže jsme si odnesly nejen krásný pohár a diplom, ale také plno vzpomínek a nových znalostí. Na tento zážitek ani jedna jen tak nezapomeneme! Děkujeme všem, kteří nás v soutěži podporovali.

Julie Gbelcová a Zuzana Tomková, 4A8

Grandfinále EMQ 2020 - záznam

V čase 49:30 jsme dokonce na 1. místě :-)


Gratulujeme děvčatům k vynikajícímu umístění a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Roman Hronek, ředitel školy