Aktuálně - co bylo

Charitativní sbírky na naší škole v roce 2018

přidáno: 12. 12. 2018 6:05, autor: správce webu   [ aktualizováno 12. 12. 2018 6:12 ]

I v tomto kalendářním roce se účastnili studenti Gymnázia Benešov řady dobročinných a charitativních sbírek. V Srdíčkových dnech, které probíhaly v podzimních měsících, jsme vybrali 31 880,- Kč. Oficiální poděkování za účast v Srdíčkových dnech od sdružení "Život dětem" najdete v sekci Dobročinné sbírky na Gymnáziu Benešov.

Mgr. Dana Jelínková

Basketbalistky VG stříbrné na Republikovém finále

přidáno: 7. 12. 2018 4:40, autor: Jakub Malý

Vynikající druhé místo na Republikovém Finále středních škol v basketbale vybojovalo družstvo ve složení:

6A8  Bartoňová Tereza
6A8  Hálová Eliška   
6A8  Kumstová Jana   
6B8  Svobodová Aneta 
2A  Bartoňová Lucie  
2A  Fučíková Monika 
3A  Budilová Natálie 

Florbalistům se daří i letos

přidáno: 30. 11. 2018 4:15, autor: Jakub Malý

Zprávy o úspěších florbalistů a florbalistek  NG a VG jsou k přečtení v sekci TV.

Úspěch našich studentů na FYZIKLÁNÍ ONLINE

přidáno: 29. 11. 2018 2:21, autor: správce webu   [ aktualizováno 29. 11. 2018 5:42 ]

I v letošním roce pořádal FYKOS z MFF UK v Praze mezinárodní soutěž středoškolských týmů v řešení fyzikálních úloh a příkladů. A i tentokrát zde měla zastoupení naše škola. BrainPower byl název našeho týmu, soutěžil v kategorii A a hrál ve složení Vojtěch PokornýKristián MatuštíkMichal Jůza (z oktávy) a Jan ChábJan Vaněček (ze 4A). 

kategorii 4. ročníků SŠ ze 107 týmů jsme se umístili 
  • celosvětově na 24. místě
  • v rámci ČR na vynikajícím 6. místě.
V rámci všech kategorií (310 řešících týmů z celého světa) na 61. místě
Všem účastníkům blahopřeji k výbornému umístění v soutěži a za vzornou reprezentaci školy. Doufám, že příští rok se v soutěži objeví zdatní nástupci.
Mgr. Petr Brabec

Několik fotografií z akce
Thanksgiving at GBN

přidáno: 27. 11. 2018 1:43, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 27. 11. 2018 5:14 ]

Student´s point of view:

This year on the 21st of November our school hosted a fun evening filled with various activities. Everything happened because of our friend Tara, who has travelled from the USA to be with us for the whole year. 

Most of us have never experienced a Thanksgiving feast so we didn’t know what to expect. The evening began at 5 PM with a play about the Pilgrims meeting the Native Americans. Students in this play showed how kind the Native Americans were and how they helped the Pilgrims with their struggles. The play was followed by Tara’s speech about the meaning of Thanksgiving and then all fun activities started. 

You could try everything you had ever thought of. For example, you could listen to a thrilling story about Native Americans with an intense atmosphere. And if you felt like doing something competitive you could try some of many games that were there that night. 

When all of these activities finished our grand feast began. You could find everything you ever wished for in our auditorium. Everything tasted extremely good because all the food was made with love. 

The biggest surprise of this wonderful evening was a delicious turkey made by professor Hana Škoulová. During the feast we could watch episodes of F.R.I.E.N.D.S. with a Thanksgiving theme. And for those of us who felt grateful there was an opportunity to write a short thankful note for some of our professors.

Everybody enjoyed this evening because when we were sitting around the table it has almost felt like we were one big family. 

Thank you everyone!!

Johana Čechová, Agáta Karmazínová

Tara´s comment:

Hello! My name is Tara Sennott and I’m from a small town outside Boston in the U.S. and I’m here for the year as an English teaching assistant here at Gymnázium Benešov. I’ve been in the Czech Republic for almost 3 months, and so far, I’ve been really impressed by my students’ enthusiasm to speak English and learn about American culture. Last night, the English teachers organized a Thanksgiving celebration, with activities, games, and a big feast with a delicious turkey. The conversation club I’m running at the school wrote and performed a Thanksgiving play which re-imagined the Pilgrims’ first feast in the New World. I built a Native American style tent in one of the classrooms and told a story by a (fake) campfire.


It was so beautiful to see all the students and the teachers gathering together, eating food and enjoying eachother´s company on a chilly evening in late November. The warm, familial spirit of Thanksgiving filled the school and I felt so grateful to celebrate this piece of home with my new Czech friends. Don’t tell anyone… but my Thanksgiving in the Czech Republic is one of my favorites I’ve ever had!

Zájezd do Osvětimi a Krakova

přidáno: 5. 11. 2018 4:18, autor: Jakub Malý

Ve čtvrtek 11. října v 11 hodin večer pro nás přijel autobus a vyrazili jsme směr Osvětim. Všichni jsme byli natěšeni, ale zároveň i napjati, protože si každý uvědomoval, kam to jedeme. Tu napjatou náladu ještě umocnil film „Pianista“, který pojednává o životě židovského skladatele Wladyslawa Szpilmana, jemuž se díky riskantní pomoci německého důstojníka podařilo přežít holokaust.

Do Osvětimi jsme dorazili v půl 7 ráno, a jelikož prohlídku koncentračního tábora jsme měli domluvenou až na půl 8, tak nás pan profesor Dvořák obohatil svým výkladem o celkovém vývoji židovské historie a s ní spojeným antisemitismem. Po vstupní kontrole jsme se rozdělili na dvě skupiny a vydali se na komentovanou prohlídku.

Pokusím se vám ji nějakým způsobem popsat, ale věřte mi, že to není nic snadného. Hned při vstupu bránou s nápisem „Arbeit macht frei“ vás pohltí ta ponurá a skličující atmosféra, která se s vámi drží po celou dobu. Prošli jsme budovami, slyšeli příběhy a výklad o tom, co se zde všechno dělo, kolik lidí zde přišlo o život, jak bylo se všemi velmi krutě zacházeno. Slyšeli jsme hrůzná povídání o tom, jak zde probíhalo masové vraždění. Viděli jsme místa, kde probíhaly každodenní nástupy a velitelé tábora si nahodile vybírali, koho připraví ten den o život.

Po prohlídce první části komplexu (Auschwitz I) jsme se autobusem přesunuli do druhé, tedy do Auschwitz-Birkenau. Do tohoto tábora vedla jednosměrná železnice. V tom momentě, kdy jsem stál u kolejí a jednoho vagónu, který zde byl vystaven, jsem si okamžitě vybavil ty záběry z různých dokumentů, jak zde probíhalo třídění a rozdělování. Paní průvodkyně nám vyprávěla, že zde se rodiny, které dost často přijely společně, rozdělily a už se nikdy po tom neviděly. Právě v této části komplexu probíhalo hromadné vraždění v plynových komorách. Slyšeli jsme vyprávění, jak lidé do poslední chvíle žili v domnění, že se jdou pouze osprchovat. V první části jsme viděli i plechovky s plynem, které nacisté pro tyto ohavné činy používali.

Myslím si, že každý by měl takováto místa navštívit, neboť velmi rádi a rychle zapomínáme. A na věci, které se děly za zdmi tohoto koncentračního tábora, by se nikdy zapomenout nemělo a je nutné, abychom si je neustále připomínali.

Po drsném zážitku nás čekala radostnější část zájezdu, a to návštěva druhého největšího polského města Krakova. Cestu nám zpestřil opět pan profesor Dvořák svým několikaslovným hodinovým výkladem, ve kterém rozebral toto město do posledního šroubku. V Krakově jsme se opět rozdělili. Jedna část měla okamžitý rozchod a druhá si šla prohlédnout rezidenci polských králů hrad Wawel. Dále se každý z nás musel projít po krakovském rynku, hlavním a největším náměstí Krakova, které je zároveň i jedno z největších v Evropě. Po rozchodu jsme se sešli u autobusu a vydali se zpět do Benešova, kam jsme dorazili před 11. hodinou večerní.

Na závěr mi dovolte vyjádřit velký dík panu profesoru Dvořákovi a paním profesorkám Dvořákové a Zikové, že nám zprostředkovali takovýto zážitek, který je pro každého z nás obrovským přínosem. Mohli tak na vlastní oči vidět, kde se udála ta největší zvěrstva i naší historie.

Dan Saifrt (4A)

Prezentace z exkurze do Salcburku

přidáno: 5. 11. 2018 0:03, autor: Jakub Malý

Záběry z vydařené exkurze do Salcburku si můžete prohlédnout v sekci NJ. 

Slovinsko 2018

přidáno: 26. 9. 2018 4:57, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 26. 9. 2018 4:58 ]

Pohled účastníků na exkurzi do slovinského Bovce si můžete přečíst v sekci TV.

Skotsko 2018

přidáno: 23. 9. 2018 23:21, autor: Jakub Malý

Druhý zářijový týden proběhl povedený zájezd VG do Skotska. 
Nahlédnout do programu a zážitků studentů můžete v následující fotogalerii.

Co se událo před koncem školního roku?

přidáno: 16. 7. 2018 13:13, autor: Jakub Malý

Konec června byl na GBN pořádně nabitý.

Proběhl:

Zájezd do Anglie pro studenty NG.

Sportovní kurz třetích ročníků.

Projektový den Den zdraví, Den bezpečí, Den jinak.

Sportovní den.


1-10 of 107