Aktuálně - co bylo

Dánský studentský orchestr Bigbandet Pianoforte

přidáno: 13. 4. 2018 3:38, autor: Jakub Malý

Naše gymnázium se již po mnohé roky druží s dánskou státní školou ve městě Aabenraa. S tříletou pravidelností k nám vždy na jaře zavítá jejich studentský orchestr Bigbandet Pianoforte. Orchestr, který vznikl v roce 1988, již několik let vede Jacob Andersen, který s lehkostí jemu vlastní dokáže roztleskat, rozvlnit a rozezpívat publikum.

I letos dorazili v počtu 33 studentů a připravili velmi krásná vystoupení – nejprve dvě dopolední pro naše studenty a žáky ZŠ Dukelská, ve středu zahráli koncert v Červanech, který pořádala ZUŠ a jejich předskokany se stali ti nejmenší žáčci. Na závěr týdne pak opět v aule gymnázia odehráli koncert pro veřejnost. Všech vystoupení se v různém počtu zúčastnili i naši studenti, kteří doplnili řady saxofonistů (Ondřej Kubarič, Katka Skalová, Petr Jalovecký), přidali se i pro bigband netradiční nástroje jako klarinety (Petr Novák, Matěj Mordvanský) a příčné flétny (Monika Fialová, Tereza Feuersteinová a Eliška Náprstková) a také zaznělo pěvecké sólo v podání Kateřiny Žákové. Eliška si společně s Blankou Fejtkovou vyzkoušely i simultánní překlad v průběhu koncertů. Petr Tůma, Kryštof Popela, Petr Klauz a Alan Zawatsky pak provedli členy orchestru po Kutné Hoře, kterou kromě Prahy a Konopiště během svého týdenního pobytu v Čechách navštívili.

Dánové přivezli do Benešova nejen nádhernou hudbu ale také spousty pozitivní energie a dobré nálady. Již nyní se těšíme na jejich další návštěvu za tři roky.


Text: P. Šintalová Foto: V. Ziková


 

MČR v silovém čtyřboji dívek

přidáno: 12. 4. 2018 9:05, autor: Jakub Malý

Výborného výsledku dosáhlo družstvo silového čtyřboje děvčat VG. V obrovské konkurenci vybojovaly naše studentky krásné 10. místo.
Podrobnou reportáž naleznete v sekci TV.

Úspěšná reprezentace v Geologické olympiádě

přidáno: 10. 4. 2018 12:22, autor: Jakub Malý

Naše škola vyslala letos svého zástupce i do Geologické olympiády. Klára Vladimíra Koubová z kvarty B se přes školní a okresní kolo probojovala do kola krajského, kde také zvítězila. Blahopřejeme!!!

Matematický klokan 2018

přidáno: 10. 4. 2018 9:47, autor: správce webu   [ aktualizováno 13. 4. 2018 5:39 ]

Výsledky soutěže na okrese Benešov a ve Středočeském kraji byly zveřejněny. Výsledkové listiny se otevřou ve formátu pdf. Statistika a výsledky za minulé ročníky je dohledatelná na stránce soutěže.

Mgr. Jana Šváchová

Velký úspěch v Biologické olympiádě ještě překonán!

přidáno: 8. 4. 2018 13:59, autor: Jakub Malý

V krajském kole BIO kategorie B obsadili naši studenti dvě ze tří prvních míst. Kamila Kubánková z kvinty zvítězila a Karel Heger ze sexty obsadil třetí příčku. Blahopřejeme!!!

Článek o soutěži si můžete přečíst v sekci Biologie.

Florbalisté VG postupují do SUPERFINÁLE!!!

přidáno: 28. 3. 2018 14:12, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 28. 3. 2018 14:14 ]

Florbalisté VG zvítězili v Národním finále Západ a vybojovali tak možnost získat v ostravském SUPERFINÁLE titul absolutního mistra ČR.
S dramatickými okamžiky Národního finále vás seznámí podrobná reportáž v sekci TV.

Volejbalistky NG - třetí v okresním kole

přidáno: 28. 3. 2018 14:07, autor: Jakub Malý

Volejbalistky NG se v okresním kole, které proběhlo 20. března, umístily na třetím místě.

Podrobné výsledky naleznete v sekci TV.

Skvělé výsledky studentů GBN v Krajském kole Biologické olympiády

přidáno: 26. 3. 2018 12:58, autor: Jakub Malý

Jonáš Vlasák z oktávy obhájil opět vítězství v krajském kole Biologické olympiády. Již podruhé bude reprezentovat naši školu v celostátním kole soutěže koncem dubna.
Rovněž Richard Fleischhans zůstal věrný první desítce, skončil na pěkném devátém místě.

Výsledky charitativní sbírky

přidáno: 22. 3. 2018 1:29, autor: správce webu   [ aktualizováno 22. 3. 2018 1:29 ]

I v jarních měsících tohoto roku se studenti naší školy účastnili Srdíčkového dne, při kterém vybrali neuvěřitelných 31 322 Kč. Děkujeme.

Oficiální poděkování obecně prospěšné společnosti Život dětem naší škole (pdf)
Rizika kyberprostoru

přidáno: 6. 3. 2018 9:42, autor: správce webu   [ aktualizováno 25. 3. 2018 11:24 ]

Nová příručka pro děti, rodiče a učitele z Dětského krizového centra byla přidána do sekce Výchovného poradenství. Na 35 stranách se seznámíte v modelových příbězích a situacích s nejčastějšími případy kyberšikany, sextingu a kyberstalkingu. V další části se dozvíte, jak dané situace řešit, můžete si přečíst velmi podceňované "Desatero bezpečného chování na internetu" a v závěru jsou uvedeny odkazy, kam se obrátit pro pomoc.

Přejeme klidné a poučné čtení.

1-10 of 89