Aktuálně - co bylo

Slovinsko 2018

přidáno: 26. 9. 2018 4:57, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 26. 9. 2018 4:58 ]

Pohled účastníků na exkurzi do slovinského Bovce si můžete přečíst v sekci TV.

Skotsko 2018

přidáno: 23. 9. 2018 23:21, autor: Jakub Malý

Druhý zářijový týden proběhl povedený zájezd VG do Skotska. 
Nahlédnout do programu a zážitků studentů můžete v následující fotogalerii.

Co se událo před koncem školního roku?

přidáno: 16. 7. 2018 13:13, autor: Jakub Malý

Konec června byl na GBN pořádně nabitý.

Proběhl:

Zájezd do Anglie pro studenty NG.

Sportovní kurz třetích ročníků.

Projektový den Den zdraví, Den bezpečí, Den jinak.

Sportovní den.


Sportovní den GBN

přidáno: 27. 6. 2018 14:27, autor: Jakub Malý

Ve středu 27. června 2018 proběhl již tradiční Sportovní den GBN. Zhodnocení akce hlavní organizátorkou Mgr. E. Růžičkovou naleznete v sekci TV.  

Poděkování firmě CA Technologies za spolupráci ve školním roce 2017/2018

přidáno: 22. 6. 2018 12:20, autor: Jakub Malý

V letošním školním roce spolupráce našeho gymnázia s firmou CA Technologies z pražského Chodova nejen pokračovala, ale navíc byla výrazně rozšířena.
Stejně jako loni firma sponzoruje americký časopis TIME, který je studentům k dispozici v knihovně a vyučujícím slouží jako kvalitní zdroj zajímavých článků pro osvěžení hodin angličtiny.
Nadále pokračovali v naší škole návštěvy rodilých mluvčí, kteří se v lednu a v únoru se studenty podělili o své zkušenosti, poutavě popisovali své životní cesty, které je z dalekých zemí zavály až do Čech. Studenti tak měli možnost zaslechnout angličtinu z různých koutů světa.
Nově firma v únoru přivítala sedm našich studentů, nadšenců pro IT, na celotýdenní stáž, v rámci které společně pracovali na projektu, který jim byl zadán. Ač to pro všechny zúčastněné bylo poprvé, kdy pracovali v týmu, úkolu se zhostili velmi dobře a ve své práci neustali ani po skončení stáže. Pro firmu vytvořili produkt, který umožňuje zaměstnancům lépe se orientovat v možnostech kariérního postupu.
V listopadu a v červnu pak mělo celkem 90 studentů možnost navštívit samotné sídlo firmy. Celkem tři třídy se zúčastnily celodenních exkurzí, které měly vždy dvě části: dopolední prezentační a odpolední soutěžní workshop.
V úvodních prezentacích nás zaměstnanci firmy provedli historií vývoje moderních technologií a komentovali vliv technologií na náš život. Dále hovořili o klamech a velmi obtížném předvídání toho, kam bude její vývoj směřovat. Zmínili i další obory, ve kterých výpočetní technika hraje stále větší a větší roli, např. nanotechnologii, robotiku, genomiku, digitální lékařství, syntetickou biologii nebo umělou inteligenci. Upozorňovali na propojenost rozličných oborů právě moderní technologií a potřebu neustálého vzdělávání.
Soutěžní odpoledne pak přimělo studenty nejen pracovat v týmech a o práci se dělit, pracovat na více zadáních najednou, využít získané znalosti z matematiky, fyziky, informatiky ale také českého a anglického jazyka, neboť zadání byla často obtížná ke čtení.
Věřím, že tato exkurze studenty přiměla se zamyslet nad svojí budoucností.
Můj obdiv a velké díky patří zejména paní Miladě Köhlerové, která je naší milou spojenkyní a vše vždy pečlivě naplánuje a zorganizuje. Doufám, že nám zachová přízeň i v dalším školním roce.


P. Šintalová  

Program DofE jede naplno

přidáno: 11. 6. 2018 2:37, autor: Jakub Malý

Do programu DofE se aktivně zapojuje stále více studentek a studentů naší školy. Některým chybí k dokončení pouze závěrečná expedice, která je naplánována na úplný závěr letošního školního roku.

V rámci projektu se mohou účastníci dostat na řadu zajímavých míst. Například na kliniku VO2MAX. (Článek v sekci Programu DofE) 

Úspěchy studentů nižšího gymnázia v přírodovědných soutěžích

přidáno: 20. 5. 2018 12:29, autor: Jakub Malý

 Přehled úspěchů studentů NG naleznete na stránkách biologie.

Atletické závody NG

přidáno: 18. 5. 2018 0:45, autor: Jakub Malý

Výsledky a komentář k atletickým závodům NG naleznete v sekci TV.

Výměnný pobyt - Dáni u nás

přidáno: 4. 5. 2018 4:24, autor: Jakub Malý

Článek s vyprávěním o první části letošního výměnného pobytu s dánským gymnáziem si můžete přečíst na následujícím odkazu.

Vynikající úspěchy studentů GBN v celostátních kolech přírodovědných soutěží

přidáno: 4. 5. 2018 3:15, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 10. 5. 2018 4:56 uživatelem správce webu ]


Michal Jůza ze septimy skončil v letošním ročníku Fyzikální olympiády kategorie A jako vítěz na vynikajícím 11. místě a dokonce jako poslední z výsledkové listiny postoupil do výběrového semináře na Mezinárodní fyzikální olympiádu 2018, která se letos koná v Portugalsku. Seminář probíhal od 12. do 14. dubna v Hradci Králové a Michal byl vybrán do týmu reprezentující Českou republiku na Evropské fyzikální olympiádě, která se letos koná 28. května až 1. června v Moskvě v Rusku

Jonáš Vlasák z oktávy zabodoval v ústředním kole Biologické olympiády, skončil na úžasném 4. místě a v týdnu před ústními maturitami bude na soustředění bojovat o postup do mezinárodního kola, které se letos uskuteční v Teheránu.

Dominik Starý z oktávy skončil v letošním ročníku FO kategorie A jako úspěšný řešitel na 30. místě ze 47 soutěžících.

  Související odkazy: 


1-10 of 100