Aktuálně - co bylo

Nová laboratoř biologie

přidáno: 28. 1. 2019 3:13, autor: Jakub Malý

V prosinci loňského roku se podařilo zrekonstruovat již nevyhovující laboratoř biologie. Toto období bylo velmi náročné, protože kompletní rekonstrukce probíhala za plného provozu školy. Vynaložené úsilí ale stálo za to. Vznikla moderní učebna, která bude sloužit i pro výuku dalších předmětů. 
Poděkování patří především KÚ Středočeského kraje a Městu Benešov za poskytnutí finančních prostředků, vedení školy, vyučujícím biologie i všem ostatním, kteří se zasloužili o zdárný průběh akce.
                                                                                
RNDr. E. Kuťáková


Ocenění sportovců GBN

přidáno: 10. 1. 2019 2:46, autor: Jakub Malý

V osmém ročníku Sportovce Benešovska byli ocenění i studenti GBN. Více v sekci TV.

Výsledky školního kola Soutěže v německém jazyce

přidáno: 9. 1. 2019 4:59, autor: Jakub Malý

V pondělí 7. a v úterý 8. ledna proběhlo školní kolo Soutěže v německém jazyce.
Výsledky jsou k dispozici v sekci NJ.

Šachisté jsou čtvrtí v kraji

přidáno: 9. 1. 2019 4:57, autor: Jakub Malý

Výborné čtvrté místo v krajském kole vybojovalo gymnaziální šachové družstvo. Reportáž o průběhu si můžete přečíst v sekci TV 

Fotogalerie a článek k vánočnímu koncertu

přidáno: 20. 12. 2018 2:11, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 2. 1. 2019 13:30 ]

Vánoční koncert v benešovském gymnáziu přilákal stovky diváků

Zcela zaplněnou aulu benešovského gymnázia ve středu 19.12. v 19:00 rozezněly tóny vánočního koncertu pěveckého sboru a studentů školy. První část programu se nesla v duchu populární hudby. Publikum přivítala sbormistryně Jana Šeborová, která v převlečení za detektiva Clouseaua pátrala po zmizelém sboru. Zajímavá úprava slavné znělky Růžového pantera  odstartovala pěvecká i instrumentální vystoupení. Nechyběly písně světoznámé hudební skupiny Imagine Dragons, Adele či Michaela Jacksona. Obrovský ohlas mělo pásmo 100 let české populární hudby, které vymyslela a s velkým vtipem a hudebním umem předvedla trojice studentek z kvarty a sexty. Písně Last Christmas a Snow is falling uzavřely první polovinu koncertu a zároveň naznačily, jakým směrem se bude ubírat vystoupení po pauze.  Přestávku mohli návštěvníci využít ke konverzaci a občerstvení. Zároveň měli možnost zakoupit si krásně nazdobené perníčky či výrobky z naší keramické dílny. Druhá část programu byla nabita interpretacemi slavných autorů klasické hudby. Slyšeli jsme A. Vivaldiho, F. Chopina, J. Haydna nebo C. Süssera v podání sólistů, duetů, ale i klavírního tria. Velký potlesk sklidila Anička Tesaříková, která zahrála na klavír dvě své vlastní skladby. Závěr koncertu už byl zcela vánoční. Studenti tercie a sexty zazpívali a zahráli Půlnoční od V. Neckáře.  Poté se ujal hudby i slova pěvecký sbor, který interpretoval několik tradicionálů i velmi zajímavé úpravy lidových koled. Po potlesku, slovu pana ředitele a předání květin ukončil program pěvecký sbor již tradičně písní J. Lennona Christmas. Výtěžek z dobrovolného vstupného gymnázium použije na zakoupení nové ozvučovací techniky do auly.

 

 

Klára Hašková


Odkaz na fotogalerii


 

Charitativní sbírky na naší škole v roce 2018

přidáno: 12. 12. 2018 6:05, autor: správce webu   [ aktualizováno 12. 12. 2018 6:12 ]

I v tomto kalendářním roce se účastnili studenti Gymnázia Benešov řady dobročinných a charitativních sbírek. V Srdíčkových dnech, které probíhaly v podzimních měsících, jsme vybrali 31 880,- Kč. Oficiální poděkování za účast v Srdíčkových dnech od sdružení "Život dětem" najdete v sekci Dobročinné sbírky na Gymnáziu Benešov.

Mgr. Dana Jelínková

Basketbalistky VG stříbrné na Republikovém finále

přidáno: 7. 12. 2018 4:40, autor: Jakub Malý

Vynikající druhé místo na Republikovém Finále středních škol v basketbale vybojovalo družstvo ve složení:

6A8  Bartoňová Tereza
6A8  Hálová Eliška   
6A8  Kumstová Jana   
6B8  Svobodová Aneta 
2A  Bartoňová Lucie  
2A  Fučíková Monika 
3A  Budilová Natálie 

Florbalistům se daří i letos

přidáno: 30. 11. 2018 4:15, autor: Jakub Malý

Zprávy o úspěších florbalistů a florbalistek  NG a VG jsou k přečtení v sekci TV.

Úspěch našich studentů na FYZIKLÁNÍ ONLINE

přidáno: 29. 11. 2018 2:21, autor: správce webu   [ aktualizováno 29. 11. 2018 5:42 ]

I v letošním roce pořádal FYKOS z MFF UK v Praze mezinárodní soutěž středoškolských týmů v řešení fyzikálních úloh a příkladů. A i tentokrát zde měla zastoupení naše škola. BrainPower byl název našeho týmu, soutěžil v kategorii A a hrál ve složení Vojtěch PokornýKristián MatuštíkMichal Jůza (z oktávy) a Jan ChábJan Vaněček (ze 4A). 

kategorii 4. ročníků SŠ ze 107 týmů jsme se umístili 
  • celosvětově na 24. místě
  • v rámci ČR na vynikajícím 6. místě.
V rámci všech kategorií (310 řešících týmů z celého světa) na 61. místě
Všem účastníkům blahopřeji k výbornému umístění v soutěži a za vzornou reprezentaci školy. Doufám, že příští rok se v soutěži objeví zdatní nástupci.
Mgr. Petr Brabec

Několik fotografií z akce
Thanksgiving at GBN

přidáno: 27. 11. 2018 1:43, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 27. 11. 2018 5:14 ]

Student´s point of view:

This year on the 21st of November our school hosted a fun evening filled with various activities. Everything happened because of our friend Tara, who has travelled from the USA to be with us for the whole year. 

Most of us have never experienced a Thanksgiving feast so we didn’t know what to expect. The evening began at 5 PM with a play about the Pilgrims meeting the Native Americans. Students in this play showed how kind the Native Americans were and how they helped the Pilgrims with their struggles. The play was followed by Tara’s speech about the meaning of Thanksgiving and then all fun activities started. 

You could try everything you had ever thought of. For example, you could listen to a thrilling story about Native Americans with an intense atmosphere. And if you felt like doing something competitive you could try some of many games that were there that night. 

When all of these activities finished our grand feast began. You could find everything you ever wished for in our auditorium. Everything tasted extremely good because all the food was made with love. 

The biggest surprise of this wonderful evening was a delicious turkey made by professor Hana Škoulová. During the feast we could watch episodes of F.R.I.E.N.D.S. with a Thanksgiving theme. And for those of us who felt grateful there was an opportunity to write a short thankful note for some of our professors.

Everybody enjoyed this evening because when we were sitting around the table it has almost felt like we were one big family. 

Thank you everyone!!

Johana Čechová, Agáta Karmazínová

Tara´s comment:

Hello! My name is Tara Sennott and I’m from a small town outside Boston in the U.S. and I’m here for the year as an English teaching assistant here at Gymnázium Benešov. I’ve been in the Czech Republic for almost 3 months, and so far, I’ve been really impressed by my students’ enthusiasm to speak English and learn about American culture. Last night, the English teachers organized a Thanksgiving celebration, with activities, games, and a big feast with a delicious turkey. The conversation club I’m running at the school wrote and performed a Thanksgiving play which re-imagined the Pilgrims’ first feast in the New World. I built a Native American style tent in one of the classrooms and told a story by a (fake) campfire.


It was so beautiful to see all the students and the teachers gathering together, eating food and enjoying eachother´s company on a chilly evening in late November. The warm, familial spirit of Thanksgiving filled the school and I felt so grateful to celebrate this piece of home with my new Czech friends. Don’t tell anyone… but my Thanksgiving in the Czech Republic is one of my favorites I’ve ever had!

1-10 of 112