Aktuálně - co bylo

Program DofE jede naplno

přidáno: 11. 6. 2018 2:37, autor: Jakub Malý

Do programu DofE se aktivně zapojuje stále více studentek a studentů naší školy. Některým chybí k dokončení pouze závěrečná expedice, která je naplánována na úplný závěr letošního školního roku.

V rámci projektu se mohou účastníci dostat na řadu zajímavých míst. Například na kliniku VO2MAX. (Článek v sekci Programu DofE) 

Úspěchy studentů nižšího gymnázia v přírodovědných soutěžích

přidáno: 20. 5. 2018 12:29, autor: Jakub Malý

 Přehled úspěchů studentů NG naleznete na stránkách biologie.

Atletické závody NG

přidáno: 18. 5. 2018 0:45, autor: Jakub Malý

Výsledky a komentář k atletickým závodům NG naleznete v sekci TV.

Výměnný pobyt - Dáni u nás

přidáno: 4. 5. 2018 4:24, autor: Jakub Malý

Článek s vyprávěním o první části letošního výměnného pobytu s dánským gymnáziem si můžete přečíst na následujícím odkazu.

Vynikající úspěchy studentů GBN v celostátních kolech přírodovědných soutěží

přidáno: 4. 5. 2018 3:15, autor: Jakub Malý   [ Aktualizováno 10. 5. 2018 4:56 uživatelem správce webu ]


Michal Jůza ze septimy skončil v letošním ročníku Fyzikální olympiády kategorie A jako vítěz na vynikajícím 11. místě a dokonce jako poslední z výsledkové listiny postoupil do výběrového semináře na Mezinárodní fyzikální olympiádu 2018, která se letos koná v Portugalsku. Seminář probíhal od 12. do 14. dubna v Hradci Králové a Michal byl vybrán do týmu reprezentující Českou republiku na Evropské fyzikální olympiádě, která se letos koná 28. května až 1. června v Moskvě v Rusku

Jonáš Vlasák z oktávy zabodoval v ústředním kole Biologické olympiády, skončil na úžasném 4. místě a v týdnu před ústními maturitami bude na soustředění bojovat o postup do mezinárodního kola, které se letos uskuteční v Teheránu.

Dominik Starý z oktávy skončil v letošním ročníku FO kategorie A jako úspěšný řešitel na 30. místě ze 47 soutěžících.

  Související odkazy: 


HURÁ! MÁME PIANINO!

přidáno: 27. 4. 2018 1:34, autor: správce webu   [ aktualizováno 27. 4. 2018 5:40 ]

Jistě si všichni vzpomínáte na velkolepý charitativní koncert, který se uskutečnil dne 20. prosince předchozího roku. Sbor Gymnázia Benešov a s ním i mnoho hudebně nadaných studentů se snažilo svými hlasy i nástroji vybrat peníze na nové pianino do učebny hudební výchovy.

Na dobrovolném vstupném se vybralo více než 22 000,-. Nemalou částkou 7 000,- přispěli studenti 2.A, 2.B a 6A8, kteří vyrobili a šikovně prodali krásně zdobené perníčky a originální papírové pořadače. Nástroj by však nemohl být pořízen bez sponzorských darů od rodičů a přátel školy v hodnotě 14 000,- Chybějící peníze (cca 10 000,-) laskavě poskytlo Sdružení rodičů při Gymnáziu Benešov z.s. Záměr se stal skutečností a nové pianino již od března stojí na svém místě v učebně hudební výchovy a je potěchou vyučujících i studentů, kteří spolu prožívají výuku.

Poděkování náleží všem organizátorům koncertu, skvělým účinkujícím i těm, kteří akci navštívili a jakkoli finančně podpořili. Nové pianino se však samo nevybralo, nevyzkoušelo, neobjednalo a nedovezlo, proto velmi děkujeme paní profesorce Daně Jelínkové, která se obětavě postarala o všechny praktické záležitosti. Veliké díky patří také panu Marku Jantačovi a jeho rodině za pořízení videozáznamu celého koncertu a vyrobení DVD, která si zájemci mohou zakoupit v kanceláři školy.


Mgr. Dana Jelínková - vyučující hudební výchovy

Dánský studentský orchestr Bigbandet Pianoforte

přidáno: 13. 4. 2018 3:38, autor: Jakub Malý

Naše gymnázium se již po mnohé roky druží s dánskou státní školou ve městě Aabenraa. S tříletou pravidelností k nám vždy na jaře zavítá jejich studentský orchestr Bigbandet Pianoforte. Orchestr, který vznikl v roce 1988, již několik let vede Jacob Andersen, který s lehkostí jemu vlastní dokáže roztleskat, rozvlnit a rozezpívat publikum.

I letos dorazili v počtu 33 studentů a připravili velmi krásná vystoupení – nejprve dvě dopolední pro naše studenty a žáky ZŠ Dukelská, ve středu zahráli koncert v Červanech, který pořádala ZUŠ a jejich předskokany se stali ti nejmenší žáčci. Na závěr týdne pak opět v aule gymnázia odehráli koncert pro veřejnost. Všech vystoupení se v různém počtu zúčastnili i naši studenti, kteří doplnili řady saxofonistů (Ondřej Kubarič, Katka Skalová, Petr Jalovecký), přidali se i pro bigband netradiční nástroje jako klarinety (Petr Novák, Matěj Mordvanský) a příčné flétny (Monika Fialová, Tereza Feuersteinová a Eliška Náprstková) a také zaznělo pěvecké sólo v podání Kateřiny Žákové. Eliška si společně s Blankou Fejtkovou vyzkoušely i simultánní překlad v průběhu koncertů. Petr Tůma, Kryštof Popela, Petr Klauz a Alan Zawatsky pak provedli členy orchestru po Kutné Hoře, kterou kromě Prahy a Konopiště během svého týdenního pobytu v Čechách navštívili.

Dánové přivezli do Benešova nejen nádhernou hudbu ale také spousty pozitivní energie a dobré nálady. Již nyní se těšíme na jejich další návštěvu za tři roky.


Text: P. Šintalová Foto: V. Ziková


 

MČR v silovém čtyřboji dívek

přidáno: 12. 4. 2018 9:05, autor: Jakub Malý

Výborného výsledku dosáhlo družstvo silového čtyřboje děvčat VG. V obrovské konkurenci vybojovaly naše studentky krásné 10. místo.
Podrobnou reportáž naleznete v sekci TV.

Úspěšná reprezentace v Geologické olympiádě

přidáno: 10. 4. 2018 12:22, autor: Jakub Malý

Naše škola vyslala letos svého zástupce i do Geologické olympiády. Klára Vladimíra Koubová z kvarty B se přes školní a okresní kolo probojovala do kola krajského, kde také zvítězila. Blahopřejeme!!!

Matematický klokan 2018

přidáno: 10. 4. 2018 9:47, autor: správce webu   [ aktualizováno 13. 4. 2018 5:39 ]

Výsledky soutěže na okrese Benešov a ve Středočeském kraji byly zveřejněny. Výsledkové listiny se otevřou ve formátu pdf. Statistika a výsledky za minulé ročníky je dohledatelná na stránce soutěže.

Mgr. Jana Šváchová

1-10 of 95