Aktuálně - co bylo

Obsadili jsme 4. místo ve FYZIKLÁNÍ ONLINE

přidáno: 30. 11. 2017 2:29, autor: správce webu   [ aktualizováno 30. 11. 2017 2:34 ]

V mezinárodní soutěži pořádanou FYKOSem z MFF UK v Praze s názvem FYZIKLÁNÍ ONLINE dosahli naši studenti výborných výsledků. Podrobnější informace z akce naleznete na stránkách FYZIKY 007.


Mgr. Petr Brabec


Basketbalistky GBN jsou vicemistryně ČR ve 3na3

přidáno: 28. 11. 2017 23:04, autor: Jakub Malý

Gymnaziální tým ve složení Natálie Budilová, Monika Fučíková, Eliška Hálová a Aneta Svobodová získal stříbrné medaile na MČR v basketbale 3na3.
Další informace v sekci TV.

Byli jsme na ROBOSOUTĚŽI 2017

přidáno: 26. 11. 2017 12:06, autor: správce webu   [ aktualizováno 26. 11. 2017 12:09 ]

V pondělí 20. listopadu jsme se zúčastnili prvního předkola stále oblíbenější soutěže v programování a konstrukci robotů. Celá akce probíhala na FEL ČVUT v Praze na Karlově náměstí.

Pro letošní rok byla zvolena obzvlášť těžká úloha. Úkolem bylo během 90 sekund sesbírat robotem co nejvíce barevných míčků a ty potom umístit do terče, který měl podle barev míčků vytvořena jednotlivá mezikruží. S celkového počtu 26 týmů, které se zúčastnily prvního předkola, postoupilo do vyřazovacích bojů pouze devět družstev. My jsme mezi nimi bohužel nebyli. I přesto bereme naši účast v soutěži jako výbornou zkušenost a těšíme se na další ročník.

Mgr. Petr Brabec


Předání Ceny Františka Hrubína

přidáno: 15. 11. 2017 0:18, autor: Jakub Malý

Dne 9. listopadu byl v aule našeho gymnázia vyhlášen vítěz 3. ročníku Ceny Františka Hrubína 2017, kterou uděluje Klub pražských spisovatelů ve spolupráci s hejtmanstvím Středočeského kraje. Ocenění převzal básník Bedřich Stehno za svou již šestou sbírku Jadérka.

Slavnostním večerem provázel předseda Klubu českých a slovenských spisovatelů Lubomír Brožek. Výrazným bodem programu bylo tradiční laudatio, které přednesl člen odborné poroty básník Pavel Hoza. Formou lyrizované eseje představil publiku celou tvorbu laureáta, nejen jeho poslední sbírku. Poetickou atmosféru večera pak podpořily i vstupy našich současných či bývalých studentů, kteří se na programu podíleli. Z tvorby Františka Hrubína recitoval oktaván Vít Staša, vlastní tvorbu představila absolventka gymnázia Klára Krásenská (studentka KTF vPraze) a o hudební vstupy se postaral septimán Jan Chudan.

Streetballistky VG postupují na MČR

přidáno: 14. 11. 2017 6:38, autor: Jakub Malý

V dnešním krajském finále gymnaziální basketbalistky kralovaly a postoupily na MČR.
Další podrobnosti v sekci TV.

Gymnaziální plavci a plavkyně se na přeborech neztratili

přidáno: 11. 11. 2017 11:49, autor: Jakub Malý

Výsledky okresního kola ZŠ i SŠ v plavání naleznete v sekci TV (přímý link zde)

Halloween night 2017

přidáno: 7. 11. 2017 22:13, autor: Jakub Malý

Starobylá temná chodba osvětlená pouze oranžovým světlem plápolajících svíček, tajemné postavy, nezvyklé zvuky, veselé i strašidelné dýně na oknech. Zvenku vypadá třípatrová, spoře osvětlená budova ještě strašidelněji. Zdá se opuštěná. To je ale opravdu pouze zdání. Budova gymnázia Benešov je plná studentů, převlečených do Halloweenských masek. Některé jsou vážně hrůzunahánějící. Nikdo se ale nebojí, naopak báječně se baví. Starší studenti totiž připravili třináct stanovišť s úkoly pro mladší studenty víceletého gymnázia. Vše probíhá v angličtině, Halloween je přeci svátek slavený především v anglicky mluvících zemích a studenti gymnázia jsou v angličtině vážně dobří.

Na všechny ale čekají nejenom soutěže na stanovištích. Soutěží se také o nejkrásněji vyřezanou dýni či o nejoriginálnější Halloweenský zákusek. Masky jsou úchvatné a tak je opravdu těžké vybrat jednoho vítěze. Nakonec je odměněno masek víc.
V aule gymnázia kromě vyhlašování všech soutěží, probíhá volná taneční zábava, studenti také hádají, který z namaskovaných učitelů (předem vyfocených a promítnutých na plátno) je který. Tento těžký úkol zdolávají jen někteří.

Nikomu se nechce domů, ale čas je neúprosný a zítra je školní den. Všichni se loučí a děkují. Nejenom učitelům angličtiny, ale především dobrovolníkům z řad starších studentů, bez jejichž pomoci a skvělých nápadů by se tento večer nemohl uskutečnit.

V. Ziková


FOTOGALERIE

Studentské ohlédnutí za výměnným pobytem GBN - Vídeň

přidáno: 25. 10. 2017 3:34, autor: Jakub Malý

Ohlédnutí studentů za letošním výměnným pobytem, fotogalerii a studentské prezentace naleznete v sekci NJ.

Okresní kolo v basketbale středních škol

přidáno: 19. 10. 2017 6:55, autor: Jakub Malý

Ve středu 17.10. proběhlo na GBN okresní kolo v basketbale SŠ chlapců i dívek. Zprávu z akce naleznete v sekci TV.

Suit up day 2017

přidáno: 18. 10. 2017 23:23, autor: Jakub Malý

Studenti GBN se zapojili do programu Hrdá škola. V pátek 13.10. se konala první akce tohoto programu - "Suit-up day".
Zprávu z akce si můžete přečíst v článku z pera Běly Charvátové.

1-10 of 63