Benešovský literární festival 2019

Vážení přátelé,

tak nám to již příští týden vypukne. 4. ročník Benešovského literárního festivalu zahájí letošní setkávání s literaturou, mluveným slovem a hudbou úvodním pořadem v Šímově síni benešovského Muzea umění a designu. Ve čtvrtek 7. března bude festival v 19 hodin slavnostně zahájen a pak už nás čeká večer se stěžejním dílem ruské literatury Evženem Oněginem spisovatele Alexandra Sergejeviče Puškina. Tímto dílem nás provede ředitel Ústavu translatologie FF UK Stanislav Rubáš. Ti, kteří v jeho podání prožili v Café Na Slovíčko setkání se Shakespearovými sonety, mi jistě dají za pravdu, že Stanislav Rubáš je poutavým vypravěčem a průvodcem a můžeme se tak těšit na velice zajímavý večer. Z Puškinova díla nám bude přednášet herečka Martina Longinová.

Muzeum umění a designu pro nás v letošním roce připravilo novinku - jeho nově zrekonstruované prostory budou v době konání festivalového večera otevřeny již od 18 hodin k bezplatné prohlídce a před pořadem si můžete posedět i v malé kavárničce.

Vstupné na všechny festivalové pořady je i v letošním roce dobrovolné a bude po skončení festivalu předáno tradičně domácí hospicové službě RUAH Benešov.

Těšíme se na Vás.

Za organizátory BLF 2019 Věra Hozová